Hotel TÝNEC
Klusáčkova 2
257 41 Týnec nad Sázavou
Tel.: +420 317 729 050

Tipy na výlet

Posázavská stezka

Posázavská stezka byla vybudována Klubem českých turistů v letech 1914 - 1924 a její celková délka je 68 km. Název je užíván zejména pro nejatraktivnější a stavebně nejnáročnější několikakilometrový úsek mezi Pikovicemi (obec Hradištko) přes území Třebsína (obec Krňany) k Žampachu (obec Kamenný Přívoz). více

Máte tři možnosti, jak se po trase vydat. Buď přímo z Týnce nad Sázavou, nebo dojet vlakem do Prosečnice, popřípadě až do Kamenného přívozu. Z Týnce Vás modrá turistická značka vyvede za město. Na druhé křižovatce turistickcýh tras v Dolních Požárech se dáte po červené přes Horní Požáry do Prosečnice a dále do Kamenného Přívozu. Tato část vede lesy, z Kamenného Přívozu pak pokračuje stezka v blízkosti řeky sázavským kaňonem - rájem trampů a vodáků. Některé chaty a sruby tu jsou vpravdě "orlími" hnízdy.

Pokud vám bude zbývat dost sil, můžete přibližně ve 2/3 trasy Kamenný Přívoz - Pikovice odbočit na naučnou stezku Medník, která vás na 14 zastaveních seznámí např. s historií i současností vodáctví, trampinku a těžby zlata, dále s Posázavským pacifikem nebo s chráněnou rostlinou Kandík psí zub, která se zde vyskytuje.

Z Pikovic se můžete vrátit vlakem ze zastávky Petrov u Prahy zpět do Týnce. (Jízdní řád zde)

Délka úseku Týnec nad Sázavou - Pikovice (po značených turistických trasách): 20 km

Délka úseku Prosečnice, žel. st. - Pikovice (po značených turistických trasách): 12 km

Délka úseku Kamenný Přívoz, žel. st. - Pikovice (po značených turistických trasách): 11 km